O mne

Kým iné deti hrali GTA a Need for speed, ja som sa učil robiť webstránky

V roku 2006 som ako 13 ročný študent 8-ročného gymnázia začal navštevovať šachový krúžok v CVČ vo Svite. Bol tam jeden vysokoškolák, ktorý v rámci praxe potreboval preukázať určitú pedagogickú činnosť. Tak sa zrodil krúžok tvorby webových stránok, ktorý som začal navštevovať.

Táto činnosť ma začala veľmi baviť, stále som objavoval nové a nové výzvy a učil sa nové veci. To som mal namiesto PC hier. Moja prvá webová stránka bola zameraná, na počudovanie, na Stronghold Crusader (strategická hra). Ešte mám v pamäti, ako som prvých pár mesiacov vehementne odmietal CSS ako „zbytočnosť“, veď elementy sa vtedy dali naštýlovať aj v HTML pomocou atribútov. Tak sa tvorba webových stránok stala mojou obľúbenou voľnočasovou aktivitou.

O cca 2 roky som pochopil, že bez PHP sa ďaleko nedostanem, tak som ho začal študovať. Bohužiaľ som však svojimi silami nebol schopný pochopiť silu PHP v jeho komplexnosti. 

V roku 2013 som získal prvý job ako Junior PHP developer v menšej firme, ktorá bola zameraná na webové stránky. Tu som začal s objektovo-orientovaným programovaním. Pokračoval som tam, kde všetci začínajú -> v NESS-KE ako junior software engineer. Tu som prišiel prvykrát do styku s Laravelom a ostatnými frameworkmi. Pracoval som na obrovských miliónových projektoch ako člen tímu. Po presťahovaní sa späť do Svitu som na jeden rok skončil ako databázový analytik a PHP programátor v Consumer Finance Holding. Zmluvu mi po roku našťastie nepredĺžili a od kódenia som na jeden rok upustil. Venoval som sa stavbárskym činnostiam. 

Ako to už býva, život je nevyspytateľný, ku kódeniu som sa opäť musel vrátiť, ale vlastne som to aj chcel, keďže ma to baví. Povedal som si však, že veľké projekty už nie sú pre mňa zaujímavé. Nemám nervy pozerať celý rok na jednu tabuľku, kde sa čas od času zmenia dáta. 

Tak som v roku 2019, napriek prvotnému strachu, otvoril živnosť s počítačovými službami a začal som pôsobiť ako freelancer. 

Prehľad zamestnaní

01

Sixnet s.r.o.

Junior PHP developer

02

NESS-KDC a NESS-KE

Junior software engineer

03

Consumer Finance Holding a.s.

Databázový analytik

04

Consumer Finance Holding a.s.

PHP programátor

05

SZČO - Lukáš Bachleda LavaDESIGN

Freelance web developer

Moje technológie

Objavil som to, čo ma napĺňa. Nie sú to peniaze, je to sloboda a možnosť robiť to, čo ma baví - webové stránky pre malých a stredných podnikateľov a pomáhať im s prezentáciou ich služieb v internetovom priestore.

0 +
Webových stránok
0 +
E-shopov
0 +
Klientov

Ďakujem za spoluprácu

Spokojnosť bola vždy na obidvoch stranách